Portale korporacyjne
Portal korporacyjny jest rozwiązaniem umożliwiającym bezpieczny i szybki dostęp do zasobów informacyjnych organizacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Zasobami informacyjnymi mogą być m.in. aplikacje, dokumenty, zawartości stron WWW, zadania w obiegach (workflow), czy też informacje publikowane przez użytkowników portalu. Dostęp do nich realizowany jest poprzez przeglądarkę internetową, gwarantując dostęp do potrzebnych informacji w każdym czasie i niemal z każdego miejsca (z komputerów stacjonarnych lub urządzeń mobilnych).

Odpowiednio dobrany i wdrożony portal korporacyjny może stać się idealnym narzędziem wspomagającym obsługę procesów biznesowych firmy, jak również zapewnić sprawne mechanizmy zarządzania i pozyskiwania kapitału intelektualnego przedsiębiorstwa.

Przeznaczenie rozwiązania
Portale korporacyjne to uniwersalne rozwiązania, pozwalające na szybkie budowanie i wygodne zarządzanie rozwiązaniami typu:
 • B2E - przeznaczonymi dla pracowników,
 • B2B - dedykowanymi dla partnerów biznesowych,
 • B2C - adresowanymi dla klientów indywidualnych.
W oparciu o portal internetowy możesz zbudować rozwiązanie z funkcjami serwisu społecznościowego, platformę zarządzania wiedzą, portal dla pracowników, platformę komunikacyjną z partnerami, sprzedawcami czy klientami, lub też uporządkować dostęp do dokumentów i innych systemów działających w firmie.
Wybrane cechy rozwiązania
Portale korporacyjne są wszechstronnymi platformami, umożliwiającymi realizację następujących grup funkcji:
Tworzenie i zarządzanie serwisami WWW (CMS)
Tworząc strony zachowujesz pełną kontrolę nad ich wyglądem - portal umożliwia wizualne dodawanie stron i ich zawartości, definiowanie szablonów i układów stron, zarządzanie uprawnieniami, definiowanie obiegów akceptacji treści, kategoryzację i wyszukiwanie treści oraz wiele innych funkcji zarządzania informacjami.
Zarządzanie plikami dokumentów (DMS)
Portale oferują rozbudowane możliwości pracy z dokumentami - zyskasz np. możliwość integracji z MS Office i Windows, zdefiniujesz metadane oraz stworzysz obieg akceptacji dokumentów tak, by odzwierciedlić precyzyjnie działające w firmie procesy.
Dynamiczne listy danych
Wizualne projektowanie własnych formularzy i struktur danych, tworzenie ścieżek akceptacji, definiowanie szablonów wyświetlania to tylko niektóre z mechanizmów, jakie otrzymasz by móc skutecznie pozyskiwać i zarządzać zgromadzonymi informacjami.
Praca grupowa i sieci społecznościowe
Dostaniesz do dyspozycji m.in. portlety społecznościowe i wspierające pracę grupową (tablica, współdzielony kalendarz, współdzielenie dokumentów, klient poczty email, mechanizmy oceny stron i zamieszczania komentarzy, itd.).
Łatwa publikacja treści
Praktycznie w kilka sekund opublikujesz treści z portalu wszędzie tam, gdzie zechcesz - na portalu, Facebook lub też dowolnej innej stronie WWW (przez tzw. widgety).
Prosta integracja i szerokie możliwości rozbudowy
Portale oferują bogate możliwości osadzania w ich wnętrzu zarówno treści z innych serwisów, jak i zewnętrznych aplikacji internetowych (portal staje się wówczas centralną aplikacją, z pozomu którego uzyskasz dostęp do wszystkich wymaganych informacji). Istnieje także możliwość dodawania własnych funkcji do portalu poprzez tworzenie portletów, zapewniających nowe funkcjonalności lub współpracujących z istniejącymi funkcjonalnościami portalu (umożliwiając np. dodawanie wpisów do kalendarza lub automatyczną publikację nowych dokumentów).
Dostęp z każdego miejsca
Wytworzony portal dostępny będzie wszędzie tam, gdzie wymagany będzie dostęp do danych i aplikacji - na komputerach stacjonarnych (np. w Twojej firmie) czy też w dowolnym innym miejscu za pośrednictwem tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych.
 

Te i wiele innych, dodatkowych funkcji, oferuje m.in. platforma Liferay, za pomocą której tworzymy profesjonalne rozwiązania portalowe dla naszych Klientów. Jest ona przy tym jednym z nielicznych rozwiązań wysokiej klasy wykorzystywanych przez największe organizacje na świecie, na którą pod względem finansowym może pozwolić sobie praktycznie każda firma.

Decydując się na Liferay weź pod uwagę następujące zalety tej platformy:
 • dojrzałość i kompletność produktu - około 500 tys. instalacji na całym świecie, ponad 10 lat wytężonego rozwoju platformy,
 • referencje i instalacje w dużych przedsiębiorstwach (np. Allianz, Cisco, T-Mobile, Toyota, Carrefour, Societe Generale),
 • bogata i gotowa do użycia biblioteka funkcjonalności (w postaci ponad 200 portletów),
 • niski koszt wdrożenia - licencja na oprogramowanie może być bezpłatna (jeśli zależy Ci na wsparciu 24/7 oferowanym przez producenta możesz również zdecydować się na licencję korporacyjną),
 • kompletne API - oznaczające możliwość budowy własnych rozszerzeń i modyfikacji.
Posiadamy również doświadczenie w budowie rozwiązań portalowych dla firm z wykorzystaniem innych, alternatywnych technologii realizacji. Masz pytania w tym zakresie? Zapraszamy do kontaktu z nami.
Korzyści biznesowe
 • zwiększ efektywność pracowników poprzez szybszy i łatwiejszy dostęp do aplikacji i potrzebnych informacji,
 • zadbaj o wysokie bezpieczeństwo informacji poprzez wielopoziomowy system uprawnień, kontroli i zabezpieczeń,
 • szybko publikuj informacje dla klientów, partnerów i pracowników (B2C, B2B, B2E),
 • usprawnij współpracę pomiędzy pracownikami, dzięki funkcjom społecznościowym, bezpośredniej wymianie informacji i efektywnym ich wyszukiwaniu,
 • zyskaj efekt synergii posiadanych zasobów informacyjnych (połącz funkcjonalności własnych aplikacji oraz wybranych informacji w jednym interfejsie portalowym),
 • oszczędź czas i koszty - korzystaj z gotowych funkcji portalu do realizacji typowych zadań związanych z zarządzaniem i publikacją informacji.